Múzeum
Miért olyan fontos a levegő minősége és a megfelelő légszűrők kiválasztása a múzeumban található értékes tárgyak számára? Fontos tudni, hogy a minket körülvevő levegő 78% nitrogénből, 21% oxigénből és 1% különféle gázokból és részecskékből áll. Ez az 1% nemesgázt, szén-dioxidot, részecskéket, sókat és közlekedésből származó és ipari gázokat tartalmaz. Bár egy százalék alacsonynak tűnik, valóban meghatározza, hogy a levegő minőségét egészségesnek vagy egészségtelennek lehet-e nevezni és hogy a műtárgyaid érintettek-e vagy sem.
Szűrési megoldásaink múzeumokhoz
A múzeumokhoz a legjobb beltéri levegőminőséget garantáljuk az azokhoz szánt energiahatékony légszűrőkkel. Alább néhány név az ügyfeleink közül:
- Rijksmuseum
- Van Gogh Múzeum
- Hermitage
- Rijks Gebouwen Dienst
- Naturalis
- Koninklijke Bibliotheek
A múzeumok számára a legjobb levegőminőséget a velük együttműködve alkalmazott kétlépcsős mérési és szűrési megoldásokkal garantáljuk.

A beltéri levegő szennyezettségének rendszeres és szisztematikus ellenőrzésével segíthetünk a múzeumoknak abban, hogy a levegő minősége megfeleljen a vonatkozó követelményeknek. Azt tanácsoljuk ügyfeleinknek, hogy ezeket a méréseket minden negyedévben végezzék el. Ha több archívuma van, javasoljuk, hogy végezzenek mérést minden archívumnál, hogy megbizonyosodjanak a helyes levegőminőségről.
Ezen mérések során az alábbiakat ellenőrizzük:
- Az óránkénti átöblítések száma
- A tiszta levegő és a visszakeringetett levegő aránya
A következő koncentrációkat mérjük:
Kén-dioxid
Nitrogén-dioxid
Ózon
Szállópor
Ezek a légszennyezések gyakran kívülről származnak, például a szellőztetéshez használt külső levegővel, vagy a múzeumba látogatók által, akik külső szennyezőket hordanak be a múzeumba.
Ezen levegőszennyezések mellett az értékes műtárgyakat károsíthatja például a rossz- megvilágítás, hőmérséklet, relatív páratartalom és kártevők is.
A szennyezők két csoportra oszthatók:
- Savas kémiai tulajdonságokkal rendelkező anyagok (korróziós károkat okoznak olyan anyagokban, mint a fémek és a márvány. Egyéb károsodásnak kitett anyagok lehetnek a bőr, a gyapjú, a selyem, a pergamen, a papír és a fényképészeti anyagok).
- Oxidáló kémiai tulajdonságokkal rendelkező anyagok. (Az elsődleges oxidáló gázok az ózon, a salétromsav és más oxigén / nitrogén vegyületek. Ezek a gázok elsősorban a szerves anyagokban okoznak kárt és idő előtti öregedést okoznak. Ezek jelenlétét jelzik a fémeken látható tünetek, mint a fakulás és elszíneződés, a ridegségének, sárgulás és korrózió / rozsdásodás.)
A világ vezető múzeumaival és a mintavételi pontok adataival végzett közös munkánk olyan széleskörű tapasztalatokat biztosítanak, amelyek alapján múzeumok számára a legjobb légszűrőket határozzuk meg.
Innovatív múzeumi légszűrőink nemcsak megvédhetik értékes műalkotásaikat, a látogatóikat és személyzetüket, hanem csökkenthetik az energia költségeket is. Ezt az új „alacsony energiafelhasználású” légszűrő sorozatunkkal érjük el. Az energiatakarékos légszűrők „A+” jelzéssel ellátottak.