Tisztítás, fertőtlenítés
Légcsatorna tisztításnak nevezzük azt a folyamatot, amely során megszabadulhatunk a légtechnikai rendszerekbe évek alatt lerakódott látható és nem látható szennyeződésektől. Tisztítás előtt, felmérés során döntjük el, hogy milyen módszerekre van szükség a légtechnikai rendszer teljeskörű tisztításához.

Komfort légtechnikai rendszerek tisztítása, fertőtlenítése
Légcsatorna tisztítás fontossága
A nem megfelelően karbantartott és tisztított légtechnikai rendszerekben elszaporodhatnak különböző baktériumok és gombák, amelyek bizonyítottan károsan hatnak az emberi szervezetre.
A légcsatornákban lerakódott nagymennyiségű poros szennyeződés fokozottan tűzveszélyes. A légtechnikai rendszerekben keletkezett tűz oltása körülményes feladat, mert ezek általában zárt rendszerek és nehezen hozzáférhetőek a tűzoltóság számára.
Egy nem megfelelően karbantartott légtechnikai rendszer üzemeltetési költsége jóval magasabb, mint az új vagy kitisztított légtechnikai rendszeré. A felgyülemlett por, az eltömődött szűrők, a nem karbantartott és tisztított hőcserélők megnövekedett ellenállása miatt kevesebb és rosszabb minőségű levegő juthat a végpontokhoz, ezáltal a komfort érzet jelentősen csökken.
Részlet az 54/2014 (XII.5.)OTSZ rendeletből:
196. § (5) A 14 méternél magasabban lévő legfelső használati szinttel rendelkező lakóépület központi szellőző rendszerét, valamint melegkonyhás vendéglátó hely és melegkonyhás vendéglátó üzlet szellőző, szagelszívó rendszerét a gyártó által meghatározott rendszerességgel, annak hiányában lakóépületben 4 évente, melegkonyhás vendéglátó hely és melegkonyhás vendéglátó üzlet esetében évente tisztítani, és annak elvégzését írásban igazolni kell.
Komfort légtechnikai rendszerek tisztítása, fertőtlenítése
Tisztítás előtt a légcsatornák belső felületének szennyezettségéről fotó- vagy videófelvételt készítünk, a felvételt megtekintve meghatározzuk, hogy milyen technológiát szükséges alkalmazni az adott légcsatorna szakasz tisztítására (száraz, oldószeres, szárazjeges). A vizsgáló robotunkat vagy kamerát a tisztítónyílásokon helyezzük be a rendszerbe, a felvételt pontos dátummal és időponttal rögzítjük. Készülékeink alkalmasak a függőleges szakaszok kamerázására is.
Ha a légcsatorna rendszerből az előzetes felmérések alapján poros szennyeződést kell eltávolítani, akkor száraz,- forgó kefés módszert alkalmazunk a szennyeződések kitisztításához. A tisztítónyílásokon saját elszívó ventilátorunkat csatlakoztatjuk a légtechnikai rendszerhez, a szomszédos tisztítónyílásokon pedig bevezetjük légcsatorna tisztító eszközeinket, amelyek fellazítják a poros szennyeződéseket.
A kitisztított légcsatornákat határoló ballonokkal szakaszoljuk le, hogy a következő szakasz tisztításánál ne forduljon elő visszaszennyeződés. Ezek a határolóballonok extra erős és rugalmas anyagból készülnek. A légcsatornába leengedett állapotban helyezzük el, majd kompresszor segítségével tudjuk a kívánt méretűre fújni.
A munka befejezésekor kameránkat a rendszerbe juttatva fényképes vagy videó felvételt készítünk a kitisztított légcsatorna rendszerről, melyet digitális formában eljuttatunk a Megrendelő részére.
Szeretne többet megtudni/rendelni?
Írjon nekünk ma egy ingyenes ajánlatért.