A szűrés létfontosságú

A minket körülvevő levegő 78% nitrogént, 21% oxigént és 1% különféle gázokat és szilárd részecskéket tartalmaz. Ez az utolsó ​​komponens olyan elemeket és vegyületeket tartalmaz, mint a nemesgázok, szén-dioxid, finom részecskék, sók, a gépjármű-forgalom és az ipari gázkibocsátás részecskéit. Bár egy százalék nagyon kevésnek hangzik, mégis meghatározza, hogy a levegő minőségét egészségesnek vagy egészségtelennek tekinthetjük-e.

Bár a szűrő működése elméletileg nagyon egyszerűnek tűnhet, a szűrők valójában nagyon összetett termékek. A szűrőszálaknak elegendő levegőt kell átengedniük - anélkül, hogy túl nagy ellenállást váltanának ki -, miközben a káros részecskéket is meg kell fogják. Ez a jó szűrők erőssége.

Egy ember napi húsz kilogramm levegőt szív be és lélegez ki. Húsz kiló! Ez meglehetősen lenyűgöző adat, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy az ember másfél kiló ételt és két és fél kiló vizet fogyaszt el naponta. Az emberek hajlamosak odafigyelni arra, hogy mit esznek és isznak, ezért logikusnak tűnik, hogy nagyobb figyelmet kell fordítanunk a belélegzett levegő minőségére is. Hogyan befolyásolhatják a levegőben lévő anyagok teljesítményünket és egészségünket? Mit tehetünk a belélegzett levegő optimális minőségének biztosítása érdekében?

A finom részecskék veszélyesek az emberi egészségre

Az elmúlt néhány évben egyre nagyobb figyelmet fordítottak a finom részecskék veszélyeire, a levegőszennyezés 10 mikronnál kisebb részecskéi tekintetében. A forgalmas utak, az ipar, a belső égésű motorok és a bioipar a finom részecskék fő forrásai. Az emberi szervezet nincs felkészülve a finom részecskék kezelésére. Az orr és a légcső természetes szűrőként működik, viszonylag nagy - 5 mikronnál nagyobb - részecskéknél. A kisebb részecskék azonban mélyen behatolhatnak a tüdőbe, ahol jelentős egészségkárosodást okozhatnak. Különösen fogékonyak a gyermekek, az idősek és a légzőszervi panaszokkal élők. A finom részecskék koncentrációja a levegőben régiónként és országonként nagymértékben eltérhet.

Beteg épület szindróma - a problémák forrása

A nyugati világban élők idejük körülbelül 70% -át beltérben töltik. Ennek következtében számtalan egészségügyi probléma tulajdonítható a „beltéri körülményeknek”. A munkahelyi levegő minősége gyakran messze nem tökéletes. Ez okozza a beteg épület szindrómát (SBS). Az SBS-esetek csaknem háromnegyede a helyiségben található porszemcséknek tulajdonítható. Az SBS gyakori tünetei a kedvetlenség, a koncentráció és a légzési problémák, a fejfájás, az álmosság, a bőr és a szem irritációja és a fáradtság. A megfelelő légszűrés viszonylag egyszerű eszköz az SBS leküzdésére és az emberek megvédésére a káros hatásoktól. Megfelelő termékpalettánk lehetővé teszi számunkra, hogy garantáljuk a levegő minőségét. Értékesítési munkatársaink fel vannak készülve arra, hogy bármilyen körülmények között megfelelő megoldást nyújtsanak Önnek az egészséges beltéri vagy kültéri klímához. Ezeket az alkalmazásokat széles körben használják üzleti helyiségekben, szállodákban és konferencia központokban.

A szűrők védik a termelési folyamatokat

Az emberek védelme mellett a szűrők használhatók a termelési folyamatok garantálásához is. Az alkalmazandó szűrési igények természetesen változnak a kérdéses termelési folyamat típusától függően. Az AFPRO termékpalettája minden működési formához, termelési folyamathoz tud megoldást kínálni. Termékeinket az atomipar, a gázturbinák, a félvezető gyártás és a gyógyszeripar területén is használják.

Nukleáris ipar

A nukleáris ipar alapvető szerepet játszik a globális energiaellátásban és a katonai szektorban. A légszűrő rendszerek döntő szerepet töltenek be az atomerőművekben, erőművekben, az üzemanyag-feldolgozó üzemekben, a kutató intézményekben és a hulladékkezelésben. Ezek a nukleáris légszűrők megfelelnek a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak a radioaktív levegőszennyezés minimalizálására vonatkozó követelmények tekintetében.

Gázturbinák

A légszűrő rendszer elsődleges feladata, hogy megvédje a gázturbinát és más forgó gépeket a környezeti levegőben lévő szennyeződéstől. A nagyobb porszemcsék (> 5 µm) rongálódást okozhatnak. A finom részecskék (szubmikron) a turbina lapátokat szennyezik, ami káros hatással van a gázturbina teljesítményére. A kiegyensúlyozott szűrőrendszer ezért döntő fontosságú az optimális teljesítmény elérésének érdekében.

Félvezető gyártás

Nagyon szigorú előírások alkalmazandók ebben az iparágban. A termékek, amelyeket gyakran tisztatérben gyártanak, rendkívül érzékenyek a zavarokra. A levegő legkisebb szennyezettségi szintje - még a legkisebb részecskéket is beleértve - jelentősen megnövelheti a gyártási folyamatból származó visszahívások, garanciális problémák arányát. Az előszűrők, a finom szűrők és a HEPA szűrők biztosítják, hogy a tisztatérben a levegő a legjobb minőségű legyen.

Gyógyszeripar

A gyógyszeripari gyártási folyamatok során tapasztalt rossz levegőminőség komoly következményekkel járhat. A gyógyszerek szennyezettsége befolyásolhatja azok hatékonyságát, vagy teljesen hatástalanná teheti őket, ami természetesen egészségkárosítónak bizonyulhat. A kiváló minőségű szűrők használata ezért kulcsfontosságú ahhoz, hogy a gyártóüzemben a gyógyszergyártás komplikációk nélkül menjen végbe.